moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Як знайти сенс життя

Поради психолога Христини Рахубовської

Як я писала в цій статті, багато людей у ​​наш час турбує питання, як знайти сенс життя. Поради психолога, запропоновані у цій статті, допоможуть Вам відповісти на це питання для себе.

Що робити, якщо втратив сенс життя? Поради психолога

Почніть із роздумів про те, що важливо для Вас у житті. Визначення своїх життєвих цінностей допоможе Вам жити більш наповненим змістом життям.

Illustration

У даній статті я пропоную Вам ознайомитись з технікою з ACT-терапії (терапія прийняття та відповідальності), яка допоможе Вам визначити свої ключові цінності і наповнити сенсом своє життя.

Визначте свої основні цінності

Ваші головні цінності — це те, що для Вас є найважливішим і значущим у житті. Це те, що мотивує Вас та спрямовує Ваші життєві рішення.
Коли Ваша поведінка відповідає Вашим цінностям, життя сприймається як наповнене змістом. Коли вони збігаються, з’являється почуття незадоволеності життям.

Наші цінності визначаються нашим життєвим досвідом і є унікальними для кожної людини. Існує безліч різних цінностей, але ось список найпоширеніших з них:

Image placeholder
  Участь у громадському житті
  Здоров’я/фізичний добробут
  Сімейні стосунки
  Дружба та інші соціальні відносини
  Близькі стосунки (кохання, сім’я)
  Батьківство
  Особистісне зростання / освіта / навчання
  Розваги / відпочинок
  Духовність / релігія
  Робота / кар’єра

Запишіть кожну цінність, яка є важливою для Вас. Це не обов’язково повинні бути цінності зі списку, Ви можете додати свої.

Оберіть найважливіші

Пріоритизуйте свої цінності. Прислухайтеся до себе та оцініть кожну з них в залежності від важливості для Вас на даний момент: 0 (неважливо), 1 (помірно важливо) або 2 (дуже важливо).
Впорядкування своїх цінностей за ступенем важливості допомагає звернути увагу на те, чи Ви витрачаєте свій час і енергію на дійсно важливі речі.

Illustration
Image placeholder

Визначтеся з цілями

Візьміть ті цінності, які Ви оцінили, як «дуже важливі», та напишіть життєві цілі щодо кожної з них. Як би Ви хотіли прожити своє життя в кожній з цих сфер?
Ось деякі приклади таких цілей:

  Робота / кар’єра
  «Я хочу повністю реалізуватися в роботі і робити її якнайкраще.»

  Здоров’я / фізичне благополуччя
  «Я хочу вести наповнене енергією життя у доброму самопочутті.»

  Близькі відносини
  «Я хочу бути хорошим батьком/матір’ю своїм дітям. Я хочу бути гарним партнером для мого чоловіка/жінки та робити його/її щасливим(ою) кожного дня. Я хочу відчувати, що гідний/гідна хороших стосунків.»

Як Ви бачите з прикладів, життєві цілі та наміри - це складний та тривалий процес. Вони відображають те, як Ви хочете прожити своє життя загалом. Це не щось, чого можна досягти та викреслити зі списку.
Якщо Вас турбує питання, як знайти сенс життя, поради психолога, наведені в цій статті, допоможуть Вам визначитися зі своїми цілями та знайти власні сенси.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with