Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
У цій статті ми поговоримо про стан, який змушує нас відчувати байдужість та небажання щось робити. При втраті інтересу до життя у нас зникає мотивація та натхнення займатися тим, що раніше нас цікавило.
В цій статті:
1. Причини втрати інтересу до життя.
2. Що робити, якщо пропав інтерес до життя?
Важливо розуміти, що втрата інтересу не обов’язково пов’язана з психічним розладом, як-от депресія. Апатія, втрата інтересу до життя можуть бути спровоковані перевтомою, проблемами у стосунках, нудьгою або рутиною. Це може створити замкнене коло: через втрату інтересу людина може припинити проводити час з іншими людьми та займатися справами, які допомагають зняти стрес. Таке збільшення ізоляції, зменшення активності та соціальної підтримки може спричинити збільшення почуття тривоги та депресію.
На щастя, є способи допомогти собі в такій ситуації. Ось кілька з них:
Залишайтесь активними
Брак інтересу може завадити дотримуватися режиму фізичної активності, але важливо намагатися підтримувати хоча б якусь фізичну активність щодня. Фізичні вправи позитивно впливають на психічне здоров’я, поліпшують настрій та зменшують симптоми депресії. Допомогти може навіть звичайна прогулянка.
Достатньо відпочивайте
Брак сну може погано позначатися на психічному стані. Дослідження свідчать, що безсоння, наприклад, збільшує ризики виникнення депресії. Тому намагайтеся сформувати хороші звички щодо сну та дати собі достатньо часу для відпочинку.
Рухайтеся маленькими кроками
Може бути непросто повернутися до тих активностей, які раніше Вам подобалися, а тепер не викликають бажання. Тому важливо робити їх потроху щодня. Якщо у вас є хобі, яке загалом Вам подобається, але Ви втратили до нього інтерес, спробуйте дізнатися щось нове про це заняття. Або поділіть великий проєкт на маленькі кроки та приділіть їм трохи часу щодня.
Плануйте
Хоча надихнутись у такому стані може бути важко, можна спробувати запланувати якісь цікаві заняття на майбутнє. Дослідження свідчать, що планування на майбутнє допоможе підвищити психічну стійкість.
Знайдіть підтримку
Коли Ви відчуваєте апатію, може бути корисно звернутися до близьких по допомогу та підтримку. Повідомте їм про свої труднощі. Іноді навіть звичайне дозвілля в компанії людей може поліпшити настрій. Ентузіазм теж може бути заразний, та завдяки йому Вас можуть зацікавити речі, на які раніше Ви не звертали уваги.
Про автора
Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.