moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Втрата інтересу до життя Як впоратися?


У цій статті ми поговоримо про стан, який змушує нас відчувати байдужість та небажання щось робити. При втраті інтересу до життя у нас зникає мотивація та натхнення займатися тим, що раніше нас цікавило.
В цій статті:
1. Причини втрати інтересу до життя.
2. Що робити, якщо пропав інтерес до життя?

Депресія. Втрата інтересу до життяАпатія та втрата інтересу до життя належать до ключових ознак депресії. Але цей стан може провокуватися і іншими факторами.

Втрата інтересу до життя. Причини

2

Біполярний розлад

3

Шизофренія

4

Вживання наркотиків

5

Стрес

  • Важливо розуміти, що втрата інтересу не обов’язково пов’язана з психічним розладом, як-от депресія. Апатія, втрата інтересу до життя можуть бути спровоковані перевтомою, проблемами у стосунках, нудьгою або рутиною. Це може створити замкнене коло: через втрату інтересу людина може припинити проводити час з іншими людьми та займатися справами, які допомагають зняти стрес. Таке збільшення ізоляції, зменшення активності та соціальної підтримки може спричинити збільшення почуття тривоги та депресію.

Втрата інтересу до життя. Що робити?

На щастя, є способи допомогти собі в такій ситуації. Ось кілька з них:

Illustration

Залишайтесь активними

Брак інтересу може завадити дотримуватися режиму фізичної активності, але важливо намагатися підтримувати хоча б якусь фізичну активність щодня. Фізичні вправи позитивно впливають на психічне здоров’я, поліпшують настрій та зменшують симптоми депресії. Допомогти може навіть звичайна прогулянка.

Illustration

Достатньо відпочивайте

Брак сну може погано позначатися на психічному стані. Дослідження свідчать, що безсоння, наприклад, збільшує ризики виникнення депресії. Тому намагайтеся сформувати хороші звички щодо сну та дати собі достатньо часу для відпочинку.

Illustration

Рухайтеся маленькими кроками

Може бути непросто повернутися до тих активностей, які раніше Вам подобалися, а тепер не викликають бажання. Тому важливо робити їх потроху щодня. Якщо у вас є хобі, яке загалом Вам подобається, але Ви втратили до нього інтерес, спробуйте дізнатися щось нове про це заняття. Або поділіть великий проєкт на маленькі кроки та приділіть їм трохи часу щодня.

Illustration

Плануйте

Хоча надихнутись у такому стані може бути важко, можна спробувати запланувати якісь цікаві заняття на майбутнє. Дослідження свідчать, що планування на майбутнє допоможе підвищити психічну стійкість.

Illustration

Знайдіть підтримку

Коли Ви відчуваєте апатію, може бути корисно звернутися до близьких по допомогу та підтримку. Повідомте їм про свої труднощі. Іноді навіть звичайне дозвілля в компанії людей може поліпшити настрій. Ентузіазм теж може бути заразний, та завдяки йому Вас можуть зацікавити речі, на які раніше Ви не звертали уваги.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with