moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Особистий сенс життя. Як його знайти?

 • ?

  Як знайти свій особистий сенс життя?
  Чи існує сенс життя як такий?
  Як пов'язані сенс життя та цінності людини?
  Чи існує вищий сенс життя людини чи сенс життя — бути щасливим?
  На ці та інші питання я намагатимусь відповісти в цій статті.

Image placeholder

Чи існує сенс життя взагалі?

Це питання споконвіку ставили собі філософи та вчені, але воно все ще залишається предметом запеклих дискусій. Хтось вважає, що життя не має сенсу саме по собі, його можна лише вигадати. Інші ж дотримуються думки, що сенс та цінність людського життя зумовлені заздалегідь та зовні. Одні вважають, що сенс життя потрібно обов'язково шукати, інші впевнені, що це марна справа.
Єдине, що зрозуміло в цьому питанні — кожному з нас доведеться самостійно визначати для себе, що таке сенс життя, чи є він і в чому полягає.

Сенс життя – бути щасливим?
Вищий сенс життя людини

Одна з центральних тем для дискусій, коли йдеться про сенс життя, стосується його джерела — чи зумовлений він зовні, чи для кожного свій? Крім того, важливим моментом є спосіб визначення свого власного сенсу життя — чи виходимо ми з об'єктивних факторів (цінність та значущість нашої діяльності для суспільства, наприклад) або із суб'єктивних (задоволення від діяльності, її особиста значимість)? Цю тему я спробувала розкрити у цій статті.

Сенс життя та цінності людини

Сенс життя залежить від цінностей. Навіть схильність дивитися на цю проблему під тим чи іншим кутом багато в чому визначається нашими особистими цінностями. Наприклад, якщо нам важлива духовна складова життя, ми схильні визначати сенс через релігійні, духовні, моральні догми. З іншого боку, якщо людина за своєю природою гедоніст, вона швидше шукатиме сенс життя в задоволеннях та переживанні щастя. Людина цинічної натури буде, можливо, схильна до нігілізму та всілякого заперечення сенсу та цінності людського життя.

Без визначення своїх власних цінностей важко навіть теоретично підійти до питання сенсу життя, не те що визначити його для себе. Тому дуже важливо визначити в першу чергу, що важливо в житті саме для Вас, від чого Ви отримуєте задоволення і що вважаєте за необхідне. Чим більше Ваше життя буде орієнтоване у бік Ваших цінностей, тим простіше буде знайти та реалізувати свій особистий сенс життя.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with