moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Як позбутися відчуття самотності у житті?

Багатьох цікавить, як позбутися почуття самотності. Ця стаття про те, чому виникає почуття самотності у стосунках і як його позбутися.

Почуття самотності у стосунках

Сильне почуття самотності може виникати й у тих, хто у відносинах.

Щоб подолати почуття самотності та туги у стосунках, треба зрозуміти, чим зумовлено почуття самотності. Можливо, справа в частих конфліктах чи відчуженні між вами, або в тому, що ви мало часу проводите разом. Постійне почуття самотності може бути викликане тим, що людина відчувала самотність у дитинстві — стосунки в сім'ї були натягнутими або відчуженими, і, подорослішавши, людина так і не навчилася бути у близькому контакті.

Почуття повної самотності
Як подолати?

Проблема почуття самотності дуже поширена. Дуже сильне почуття самотності може викликати депресію та проблеми зі здоров'ям.

Illustration

Запишіться на групові заняття чи курси

Це автоматично створить можливість спілкуватися з людьми, які розділяють Ваші інтереси, а також відчуття приналежності та сенсу.

Займіться благодійністю

Благодійність не тільки створює поле для спілкування, але й допомагає реалізувати свій альтруїзм та висловлювати подяку за те, що у Вас є.

Illustration
Illustration

Шукайте підтримку онлайн

Групи або сторінки за інтересами в соцмережах можуть допомогти знайти близьких за духом людей та позбутися самотності.

Зміцнюйте існуючі відносини

Частіше дзвоніть і зустрічайтеся з друзями та родичами. У метушні життя ми часто забуваємо про це. Але важливо не давити на себе і спілкуватися тільки з тими, хто приємний Вам.

Illustration
Illustration

Заведіть домашнього улюбленця

Взяти кота чи собаку, особливо з притулку – порятунок від самотності на багатьох рівнях. У Вас з'являється не тільки компаньйон, але й задоволення від турботи про іншу живу істоту. Це відкриває можливості знайомств з іншими любителями тварин. І найголовніше — тварини люблять безумовно, що допомагає боротися зі стресом та самотністю.

Спілкуйтеся з новими людьми

Ви зустрічаєте людей постійно - у кафе, магазині, ліфті будинку. Чому б не розпочати розмову? Навіть якщо це не переросте у дружбу чи стосунки, сам факт спілкування підвищує настрій.

Illustration
Illustration

Дбайте про себе

Фізична активність, гарний сон та здорове харчування ще нікому не шкодили. Але вони можуть також покращувати настрій та сприяти ентузіазму.

Не сидіть без діла

У Вас, напевно, є ідеї, плани, завдання. Чому б не зайнятися ними? Це допоможе відволіктися від самотності і підвищити самооцінку.

Illustration

Почуття трагічної самотності буває не лише у самотніх людей. Почуття порожнечі та самотності може виникнути у кожного, і з цим можна впоратися. Але, перш ніж намагатися зрозуміти, як позбутися відчуття самотності, потрібно проаналізувати, які причини призвели до цього.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with