moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar


Постійне почуття тривоги та занепокоєння
Що робити?

Як позбутися постійного почуття тривоги? Постійне почуття тривоги і занепокоєння часто зустрічається в суспільстві, і в цій статті ми розглянемо, як проявляється почуття постійної тривоги, причини та способи подолання.

Постійне відчуття тривоги без причини.Чи буває так?

Тривога, на відміну страху, не має конкретної причини. Коли людина тривожиться, предмету в тривоги немає. Напевно, Ви і самі помічали, що тривога може просто бути постійно в нашій психіці, а її предмети можуть змінюватися залежно від обставин.

З іншого боку, у постійного почуття тривоги завжди є причини, які лежать глибше і тому можуть бути непомітні з першого погляду. Розглянемо їх докладніше.

Illustration
Image placeholder

Почуття постійної тривоги.Причини

Сильне почуття тривоги може бути викликане різними причинами:

  ГенетикаСхильність до тривожності може передаватися у спадок.

  Особливості особистостіПерфекціонізм, збудливість, сором'язливість, стриманість, низька самооцінка, схильність контролювати — риси, які сприяють тривожності.
  СтресПроблеми на роботі, в сім'ї, переїзд, фінансові проблеми, втрата близьких — ці та інші стресові події можуть спричинити тривогу.
  Стан здоров'яДіабет, астма, серцево-судинні та гормональні захворювання можуть провокувати або маскуватися під прояви тривоги.
  Психічні розладиТривога часто супроводжує депресію, панічні атаки та інші розлади.
  Вживання психоактивних речовинАлкоголь та наркотики можуть допомагати справлятися з тривогою на ранніх етапах, але при зловживанні вони лише посилюють проблему.

Як позбутися постійного почуття тривоги?

1

Зупиніться

Як тільки тривога починає захльостувати Вас, спробуйте сісти і просто подихати – це допоможе відновити внутрішній баланс і повернутися в тут і тепер.

2

Подумайте

Тілесні прояви тривоги зазвичай помітніші, ніж її причини.
Пишіть свої думки та почуття у щоденнику або обговорюйте їх із близькими.
Перетворіть виявлення та вираження своїх почуттів на звичку.

3

Дійте

Життя буває непередбачуваним, і ми не завжди контролюємо те, що відбувається. Але ми можемо навчитися справлятися з цією невизначеністю.
Якщо тривога викликана конкретними подіями, спробуйте перейти до конкретних дій. Наприклад, якщо ви боїтеся, що вас звільнять, спробуйте почати шукати роботу відразу. Так Ви не тільки підготуєтеся до можливого звільнення, але й отримаєте більше контролю над власним життям.

4

Відверніться

Іноді правильним буде переключити свою увагу. Спробуйте поспілкуватися з близькими, зайнятися домашніми справами чи хобі.

Постійне почуття тривоги та занепокоєння – не вирок. Із цим станом можна впоратися. Якщо це не вдається зробити самостійно, завжди можна звернутися до фахівця.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with