Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Як позбутися постійного почуття тривоги? Постійне почуття тривоги і занепокоєння часто зустрічається в суспільстві, і в цій статті ми розглянемо, як проявляється почуття постійної тривоги, причини та способи подолання.
Тривога, на відміну страху, не має конкретної причини. Коли людина тривожиться, предмету в тривоги немає. Напевно, Ви і самі помічали, що тривога може просто бути постійно в нашій психіці, а її предмети можуть змінюватися залежно від обставин.
З іншого боку, у постійного почуття тривоги завжди є причини, які лежать глибше і тому можуть бути непомітні з першого погляду. Розглянемо їх докладніше.
Сильне почуття тривоги може бути викликане різними причинами:
Зупиніться
Як тільки тривога починає захльостувати Вас, спробуйте сісти і просто подихати – це допоможе відновити внутрішній баланс і повернутися в тут і тепер.
Подумайте
Тілесні прояви тривоги зазвичай помітніші, ніж її причини.
Пишіть свої думки та почуття у щоденнику або обговорюйте їх із близькими.
Перетворіть виявлення та вираження своїх почуттів на звичку.
Дійте
Життя буває непередбачуваним, і ми не завжди контролюємо те, що відбувається. Але ми можемо навчитися справлятися з цією невизначеністю.
Якщо тривога викликана конкретними подіями, спробуйте перейти до конкретних дій. Наприклад, якщо ви боїтеся, що вас звільнять, спробуйте почати шукати роботу відразу. Так Ви не тільки підготуєтеся до можливого звільнення, але й отримаєте більше контролю над власним життям.
Відверніться
Іноді правильним буде переключити свою увагу. Спробуйте поспілкуватися з близькими, зайнятися домашніми справами чи хобі.
Постійне почуття тривоги та занепокоєння – не вирок. Із цим станом можна впоратися. Якщо це не вдається зробити самостійно, завжди можна звернутися до фахівця.
Про автора
Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.