moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Потреба у сенсі життя. Теорії


Кожна людина має потребу в сенсі життя, яку іноді буває непросто задовольнити. Навіть якщо у людини, начебто, є все.
Відповіді на запитання, чому так відбувається і звідки взагалі береться сенс життя ви знайдете у цій статті:
1. Дослідження сенсу життя.

2. Теорії сенсу життя.

Міркування на тему сенсу життя

Дослідження (1, 2) показали, що людина має тенденцію жити довше, якщо має стійке відчуття сенсу і контролю над своїм життям, а також відчуття цінності своєї діяльності.

Також є дослідження, що підтверджують вплив сенсу в житті на стан здоров'я (люди із сенсом життя рідше страждають від інсульту, інфаркту, краще сплять і мають нижчий ризик деменції та інвалідності).

Illustration

Хороша новина в тому, що не обов'язково обирати між комфортом та осмисленим життям. Іноді чим більше ми бачимо сенсу у своєму житті, тим більше ми заробляємо.

Дослідження 2016 року показало, що люди, які відчувають, що у їх діяльності є сенс, заробляють більше грошей, ніж ті, хто не бачить у своїй роботі сенсу.
Міркування про сенс життя можуть приносити реальну практичну користь — адже з їх допомогою ми можемо не тільки знайти цей сенс, але й зробити своє життя більш приємним і комфортним. Однак потрібен час та зусилля, щоб визначити сенс свого життя.

Основні теорії сенсу життя

Наші міркування на тему сенсу життя будуть неповні без допомоги теорії

1

Супернатуралізм

Віра в надприродне або уявлення, що існування бога, а також відповідні відносини з ним є необхідними та достатніми умовами для наповненого сенсом життя.

2

Об'єктивний натуралізм

Відповідно до цієї теорії, сенс життя залежить від духовних чинників. Наш зв'язок із сферами життя, незалежними від нашої свідомості, які мають об'єктивну цінність, надає сенс нашому життю. Іншими словами, важливо не просто робити те, що хочеться, але ще й те, що приноситиме реальну користь світові та суспільству.

3

Суб'єктивний натуралізм

Як і інші форми натуралізму, суб'єктивний натуралізм вважає, що життя може мати сенс навіть якщо не існує бога та потойбіччя. Відповідно до суб'єктивного натуралізму, сенс може бути різним для кожної людини, і вона його набуває через реалізацію своїх бажань або досягнення цілей, які вважає важливими. Турбота про когось чи любов також можуть бути джерелом сенсу.

4

Гібридний натуралізм

Поєднання суб'єктивного та об'єктивного натуралізму. Простими словами, ця теорія вважає, що сенс життя базується як на суб'єктивному задоволенні від діяльності та її результатів, так і на її об'єктивній цінності.

5

Нігілізм

Не є теорією сенсу життя як такою, а швидше заперечує сенс взагалі, як універсальний, так і особистий.

Міркування про сенс життя можуть бути дуже різними, і кожен вибирає для себе, яких поглядів дотримуватися, щоб задовольнити свою потребу у сенсі життя.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with