moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Криза сімейних стосунків. У чому вона проявляється?

Illustration

Сімейні кризи – це переломні моменти у стосунках, через які проходить будь-яка пара. Це точка, минувши яку, взаємини або стають міцнішими та глибшими, або руйнуються.

Прояви сімейної кризи

У чому проявляється криза сімейних стосунків?Прояви сімейної кризи можуть бути різними, але основними є такі:


Ви віддаляєтеся один від одного

Ви більше не хочете ділитися почуттями та думками один з одним. Навіть якщо Вам є що сказати, між Вами та Вашим партнером виникає недовіра, яка не дає відкритися один одному.

Illustration
Illustration

Із партнерів ви перетворюєтеся на ворогів

Ще вчора здавалося, що ви все можете подолати разом.
А сьогодні вам обом уже здається, що головна перешкода на шляху до щастя та гармонії – Ваш партнер.

Постійні сварки та конфлікти, які неможливо вирішити

А іноді й причина незрозуміла. І тоді на думку спадає запитання: «А може ми просто несумісні? Можливо, ми просто не підходимо один одному?».

Illustration
Illustration

Проблеми та завдання, які постають перед вами, як партнерами, здаються нерозв'язними

Більше того, навіть немає бажання їх вирішувати. Наче психіка настільки перевантажена іншими завданнями, що проблеми у стосунках здаються важким тягарем, якого хочеться позбутися.

Якщо у вас є діти, конфлікти в парі можуть загострюватися ще й через них

Різні погляди на виховання, втома, образа один на одного, нестача уваги та близькості між подружжям – всі ці фактори, що пов'язані з дітьми, можуть посилювати проблеми, які вже існують у стосунках.

Illustration

Якщо Ви знайшли у своїх взаєминах якісь із описаних вище проявів, то можливо, ваша пара зараз проходить через серйозне випробування під назвою криза сімейних стосунків.
Суть цього випробування проявляється у тому, що якщо ви подолаєте його, то ваші стосунки стануть кращими і будуть приносити вам більше задоволення.

Сімейна криза аж ніяк не означає, що зі стосунками щось не так, чи ви не підходите один одному.

Стосунки – це система, що розвивається, вона є подібною до живого організму.

На шляху розвитку та зростання зустрічаються перешкоди та випробування, і лише подолавши їх, можна вирости та перейти на інший рівень.

Якщо у стосунках немає криз, значить, немає і розвитку. А якщо немає розвитку, то ці стосунки вже померли. Сімейні кризи трапляються у всіх, і їх можна і треба долати.
Це може бути непростим завданням і інколи не обійтися без допомоги спеціаліста. Але кризу можна подолати й самостійно. Докладніше про це можна прочитати у цій статті.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with