moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Кризи на початку стосунків. З чим вони пов’язані та як їх подолати?

?

Які бувають кризи на початку стосунків? Як подолати кризу першого року стосунків? Як зуміти зберегти кохання після цього? Як примирити романтику та побут? Про це ми й поговоримо.

Початок стосунків – чарівний час. Романтика, побачення, безсонні ночі, хвилююче очікування зустрічі – все це атрибути кохання, що тільки зароджується.
Але чари рано чи пізно розсіюються і на зміну їм приходить буденність та звична одноманітність.

Криза після одного року стосунківОсновні ознаки

Перша криза, зазвичай, настає приблизно після року стосунків. Часто цей момент збігається з початком спільного життя або навіть народженням дитини. Але навіть якщо пара просто зустрічається, на цьому етапі вже спостерігаються зміни у стосунках:

1

Проходить ідеалізація партнера

Той, хто раніше здавався нам прекрасним принцом/принцесою, зараз виявляється звичайною людиною, яка має недоліки. Якщо ми хочемо продовжувати стосунки, нам потрібно навчитися миритися з цими вадами, адаптуватися до них.

2

Ми чіткіше бачимо вади один одного

На цьому етапі ми не тільки розуміємо, що партнер не є ідеальним, ми починаємо бачити його негативні якості дуже чітко, їх ніби неможливо не помічати.

3

Деякі якості партнера починають дратувати і здаватися нестерпними

У зв'язку з концентрацією уваги на недоліках партнера, ми можемо почати бачити їх у згущених фарбах, як якусь непереборну перешкоду. У цей момент важливо розуміти, що Ваше сприйняття грає з Вами злий жарт, і не поспішати з висновками про несумісність між вами.

4

Побут і повсякденність «з'їдають» романтику

Якщо ви вже живете разом, перед вами постає безліч завдань – звикнути до спільного життя, розділити домашні обов'язки, навчитися давати один одному вільний простір та відпочивати один від одного.
Але навіть якщо ви не живете разом, зачарованість від перших зустрічей не триває вічно, і стосунки можуть стати нуднішими, якщо не вносити в них різноманітність та нові сенси.
Закономірним розвитком стосунків та новими сенсами для них можуть стати створення сім'ї та народження дітей…

5

…Але, якщо з'являється дитина, вона додає труднощів та забирає багато сил.

Це окрема велика криза, яку непросто подолати.

Image placeholder

Від подружжя на етапі кризи першого року стосунків потрібні терпіння та емпатія один до одного.
Часто партнерам здається, що вони стали ворогами один одному, але важливо пам'ятати, що ви в одному човні, і це один із періодів, які ви повинні подолати, щоб ваші стосунки стали міцнішими.
Важливо розуміти, що у всіх нас є недоліки і вони можуть дратувати, але стосунки вимагають адаптації та терпимості один до одного.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with