moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Не вмію будувати стосунки: як навчитися?

Проблема самотності – одна з найпоширеніших у сучасному світі. На жаль, все більше людей виявляються наодинці зі своїми проблемами та радощами. І причина найчастіше одна – невміння будувати стосунки та нерозуміння, як це виправити.

Я не вмію будувати стосунки – цю фразу часто можна почути під час розмов про життєві невдачі та складнощі у вирішенні різних перешкод на шляху до успіху в будь-якій сфері життя. Чому так відбувається? Спробуємо знайти відповіді це питання.

Чому я не можу побудувати стосунки?

Причин труднощів у побудові стосунків багато. Одні з них включаються на ранньому етапі знайомства і не дають можливості навіть почати налагоджувати нові зв'язки. Інші є частими перешкодами для зміцнення та стабілізації відносин. Багато з цих причин включають:

Image placeholder

Складнощі в спілкуванні

Людина неспроможна чи не вміє виразно і зрозуміло пояснювати свої думки і бажання, через що не знаходить спільну мову з іншими людьми.

Image placeholder

Когнітивні труднощі

Людина не може сприймати і розуміти те, що їй підносять або розповідають інші люди, що найчастіше заважає створенню довірчих відносин.

Image placeholder

Нестача впевненості в собі

Це часто стає причиною того, що спілкування з іншими людьми не складається, адже для встановлення контакту та його підтримки важливо протягнути хоча б тонку нитку довіри.

Image placeholder

Невдалий минулий досвід

Проблеми у стосунках, що виникли раніше, часто стають перешкодою для встановлення нових контактів (страх повторення негативного досвіду стає сильнішим за бажання побудувати нові стосунки).

Як навчитися будувати стосунки з іншими людьми

Невміння будувати стосунки – не вирок. Основне завдання, яке потрібно вирішити – зміна себе та свого ставлення до стосунків.

Image placeholder

    Прийміть себе з усіма недоліками та страхами, почніть поважати ту людину, яку щодня бачите у дзеркалі.

    Не фокусуйтеся на негативі, навчиться бачити в будь-яких ситуаціях хороше, це допоможе знайти позитивні сторони і в наявній проблемі, зробивши її не такою жахливою, як здавалося раніше.

    Навчіться слухати інших, розуміти та приймати їхні почуття – тільки на підставі довіри та взаєморозуміння можна побудувати міцні та довгострокові стосунки.

    Знайдіть однодумців, людей зі схожими інтересами – так побудувати стосунки буде набагато простіше.

Допомогти у вирішенні комунікативних складнощів може робота з психологом, відвідування групових зустрічей та індивідуальних консультацій.
Запорука добрих та міцних стосунків – це ваші відкритість, дружелюбність, зацікавленість іншими людьми. Навчіться чути інших і висловлювати свої думки, відкриватися для діалогу та ділитися думкою, піклуватися та співчувати. Якщо ви думаєте "Я не вмію будувати стосунки", то це вже половина успіху, як і будь-яке інше усвідомлення та прийняття проблеми.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with