moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Напружені стосунки в сім'ї. Що робити?

Одна з найпоширеніших проблем, з якими стикається кожна пара — це напружені стосунки в сім’ї.

Ознаки напружених стосунків у сім’ї

Ознаки напруги у стосунках збігаються з ознаками кризи у стосунках. Про причини та ознаки напружених стосунків у сім’ї можна докладно почитати в інших статтях.

Як упоратися з напругою у стосунках?


Змініть обстановку та візьміть паузу

Якщо ви перебуваєте в одному місці в момент сварки, це може посилити відчуття, що ви не рухаєтеся до результату. Спробуйте поставити сварку на паузу, зробити перерву та повернутися до розмови пізніше.

Illustration
Illustration

Змініть "ти" на "я" у своїх висловлюваннях

Використання займенника "ти" у сварці може ще більше збільшити напругу в парі. «Ти» - висловлювання часто сприймається як звинувачення і не дає почути одне одного.
Наприклад, якщо дружина скаже: «Мені дуже неприємно, коли я планую піти кудись разом, а ти в результаті все скасовуєш», буде зрозуміліше, що вона відчуває у цій ситуації. А якщо сказати: «Кожного разу, коли ми щось плануємо разом, ти мене в результаті динамиш», це може бути сприйняте як звинувачення, що посилить напружені стосунки з чоловіком.

Попросіть про допомогу або запропонуйте допомогу

Просити про допомогу у момент стресу може бути важко. Ви можете навіть не розуміти, яка саме допомога вам потрібна.
Можливо, ви чи ваш партнер почуваєтеся саме так.
Запитайте, чим ви могли б допомогти або попросіть про допомогу, якщо знаєте, що вона Вам потрібна.
Наприклад, для дружини може не бути проблемою помити посуд, але в момент стресу гора немитого посуду може стати останньою краплею. Напружені стосунки з дружиною можуть покращитися, якщо чоловік просто запитає, чим їй допомогти.

Illustration
Illustration

Вислухайте партнера замість того, щоб захищатися

Сварка іноді здається полем бою, де неодмінно потрібно перемогти. Але перемога у суперечці не допомагає налагодити стосунки, а часто погіршує їх.
Якщо партнер висловлює свої почуття, навіть якщо це звучить як претензія, спробуйте почути його. Навіть якщо ви не погоджуєтесь з партнером, сам факт того, що ви його слухаєте, дає йому почуття значущості у стосунках.

Спробуйте зрозуміти причину стресу

Не завжди причини сварок між подружжям знаходяться у самих стосунках. Іноді це зовнішні фактори, про які ви можете навіть не здогадуватися.

Illustration
Illustration

Зверніться до сімейного психолога

Подружнє консультування є особливо ефективним, якщо у стосунках накопичилися образи, які вже важко проговорити самостійно.

Напружені стосунки у сім’ї – це не вирок. У всіх нас бувають різні періоди у житті, і з напругою у стосунках можна впоратися. Але сама собою напруга зі стосунків не піде. Для цього потрібне бажання та прагнення покращити стосунки.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with