Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
По симптомах післяпологова депресія не особливо відрізняється від звичайної депресії, тільки виникає вона в період після пологів.
Як і у випадку зі звичайною депресією, причини можуть бути фізіологічними чи психологічними.
Фізіологічні включають гормональний дисбаланс, проблеми зі здоров’ям, брак відпочинку.
Психологічні причини – нездатність адаптуватися до нової реальності та нової життєвої ролі, відсутність підтримки від близьких, активація дитячих проблем і переживань.
Рідко буває одна конкретна причина. Зазвичай депресію провокує їх поєднання.
Спробуйте наступні кроки:
Усуньте вплив зовнішніх факторів
Якщо ви не висипаєтесь, попросіть допомоги у рідних, щоб вони інколи вставали до малюка і давали вам поспати. Якщо ви підозрюєте в себе наявність гормонального дисбалансу, то зверніться до лікаря та здайте аналізи.
Потурбуйтеся про себе
Приймайте вітаміни, правильно харчуйтеся, намагайтеся відпочивати як тільки з’явиться така можливість. Як би не банально звучали такі поради, але здоров’я – це основа нашого емоційного стану.
Якщо підозрюєте вплив психологічних факторів, то зверніться до психолога
Часто післяпологова депресія провокується загостренням конфліктів із чоловіком, батьками або внутрішніми конфліктами.
Якщо ж нічого з вищеперерахованого не допомагає, то може йти мова про депресію, пов’язану з порушенням хімічних процесів у мозку
Часто її початок провокують стресові фактори для організму, такі як вагітність та пологи. Ігнорувати такий стан не можна. Він може нашкодити не тільки вам, але й вашій дитині. Для встановлення діагнозу та корекції цього стану необхідно звернутися до психіатра.
Про автора
Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.