moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Післяпологова депресія. Поради психолога

Народження дитини – це щастя. Але вагітність та пологи супроводжуються величезною гормональною перебудовою та виснажують жіночий організм. Окрім цього, це період колосальних життєвих змін, що є значним навантаженням для нашої психіки.
В силу цих факторів може виникнути післяпологова депресія.

Симптоми післяпологової депресії

По симптомах післяпологова депресія не особливо відрізняється від звичайної депресії, тільки виникає вона в період після пологів.

Причини післяпологової депресії

Як і у випадку зі звичайною депресією, причини можуть бути фізіологічними чи психологічними.


Фізіологічні включають гормональний дисбаланс, проблеми зі здоров’ям, брак відпочинку.
Психологічні причини – нездатність адаптуватися до нової реальності та нової життєвої ролі, відсутність підтримки від близьких, активація дитячих проблем і переживань.
Рідко буває одна конкретна причина. Зазвичай депресію провокує їх поєднання.

Illustration

Наприклад, виснажена молода мама, яка погано спить, більше підвладна регресії в дитячі переживання, що провокує образи на близьких і ускладнює адаптацію. Також це працює і в зворотному напрямку – емоційні переживання можуть погіршити сон, а це збільшує роздратованість та пригніченість.

Як подолати післяпологову депресію? Поради психолога

Спробуйте наступні кроки:

1

Усуньте вплив зовнішніх факторів

Якщо ви не висипаєтесь, попросіть допомоги у рідних, щоб вони інколи вставали до малюка і давали вам поспати. Якщо ви підозрюєте в себе наявність гормонального дисбалансу, то зверніться до лікаря та здайте аналізи.

2

Потурбуйтеся про себе

Приймайте вітаміни, правильно харчуйтеся, намагайтеся відпочивати як тільки з’явиться така можливість. Як би не банально звучали такі поради, але здоров’я – це основа нашого емоційного стану.

3

Якщо підозрюєте вплив психологічних факторів, то зверніться до психолога

Часто післяпологова депресія провокується загостренням конфліктів із чоловіком, батьками або внутрішніми конфліктами.

4

Якщо ж нічого з вищеперерахованого не допомагає, то може йти мова про депресію, пов’язану з порушенням хімічних процесів у мозку

Часто її початок провокують стресові фактори для організму, такі як вагітність та пологи. Ігнорувати такий стан не можна. Він може нашкодити не тільки вам, але й вашій дитині. Для встановлення діагнозу та корекції цього стану необхідно звернутися до психіатра.

З чим би не була пов’язана післяпологова депресія, важливо розібратися в її причинах та своєчасно звернутися до спеціаліста.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with