moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Як пережити зраду та зберегти сім'ю?
Поради психолога

Зрада коханої людини може призвести до серйозної кризи у відносинах. Як би не було складно, Вам доведеться справлятися з тяжкими переживаннями. У цій статті я даю 8 рекомендацій, як пережити зраду та зберегти сім'ю.

Прийміть свої почуття

У ситуації зради абсолютно нормально переживати шок, хвилювання, страх, біль, депресію та розгубленість. Якийсь час Ви будете знаходитися на емоційних гойдалках. Мине якийсь час, поки Ви впораєтеся з цим болем. Це не відбудеться швидко, адже ваші стосунки ніколи вже не будуть такими як раніше, і тепер абсолютно нормально журитися про те, що було раніше.

Illustration
Illustration

Не намагайтеся помститися

Зрада з боку партнера може спричинити лють. Вам може хотітися покарати його/її, поливати брудом або теж зрадити його/її. Такі дії можуть дати тимчасове задоволення, але зрештою це спрацює проти Вас, утримуючи Вас у стані гніву замість концентрації на відновленні та русі вперед.

  • Варто також подумати, перш ніж розповідати про те, що сталося, своїм родичам. У них, напевно, буде своя думка про те, що відбувається, але тільки Ви можете знати, як краще вчинити у Вашій ситуації. І поки Ви не вирішили, краще нікому не казати.

Подбайте про себе

Стрес може викликати сильні фізичні реакції, тому важливо зараз подбати не лише про свій душевний стан, а й про тіло. Намагайтеся повноцінно харчуватися, дотримуватися режиму, нормально спати, рухатися, пити достатньо води і не забувати отримувати задоволення від життя.

Illustration
Illustration

Не шукайте винних

Звинувачення себе, свого партнера чи ще когось нічого не дасть, але витратить енергію. Не впадайте у позицію жертви. Це лише посилить Ваше почуття безпорадності та погіршить настрій.

Не втягуйте дітей

Ця ситуація відбувається суто між Вами та Вашим партнером, і дітям не потрібно в цьому брати участь. Навіть якщо Ви вирішили розлучитися, ділитися з дітьми деталями того, що сталося, не варто — це тільки зробить їхнє життя нестерпним.

Illustration
Illustration

Зверніться до психолога

Якщо ви не можете впоратися, зверніться до фахівця. Перш ніж Ви прийматимете якісь доленосні рішення, варто хоча б спробувати розібратися у своєму стані та у стосунках.

Займіться практичними питаннями

Якщо Ви підозрюєте, що Ваш шлюб швидше за все буде розірвано, приділіть увагу практичним моментам — де Ви житимете, чи буде у Вас достатньо грошей, як Ви розподілятимете опіку над дітьми.

Illustration
Illustration


Не поспішайте

Зрада партнера — серйозне випробування для стосунків, але це не означає, що стосункам кінець. Важливо пройти зараз через цей етап життя, щоб потім стало зрозумілим, як пережити зраду і зберегти сім'ю, або хоча б зберегти себе. А далі вже буде зрозуміло, що робити.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with