moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Як пережити розлучення?
Поради психолога 
після розлучення

У цій статті ми розглянемо поради психолога після розлучення, які допоможуть Вам впоратися з цим непростим періодом життя.

Illustration

Пам'ятайте, що переживати різні почуття – нормально

Відчувати смуток, злість, виснаження, фрустрацію та розгубленість, переживати за своє майбутнє абсолютно нормально. Ці реакції з часом пом'якшуються. Навіть якщо стосунки у шлюбі були нездоровими, невизначеність завжди лякає.

Візьміть перерву

Дозвольте собі не бути завжди продуктивним(ою). Процес переживання змін потребує енергії, і у такі моменти її може не вистачати на звичні обов'язки. Дайте собі час на загоєння цієї душевної рани.

Illustration
Illustration

Знайдіть підтримку

Говоріть про свої почуття з друзями та рідними. Можна приєднатися до групи психологічної підтримки, де Ви зможете побути в оточенні людей, які проходять через те саме. Самоізоляція лише посилює стрес та погіршує стан. Не бійтеся просити про допомогу.

Подбайте про себе

Будьте дбайливі до себе. Рухайтеся, повноцінно харчуйтеся та відпочивайте. Намагайтеся дотримуватися звичного графіку дня. Уникайте ухвалення серйозних рішень або змін у життєвих планах.

Illustration
Illustration

Уникайте суперечок та боротьби за владу з колишнім партнером

Якщо розмова починає перетворюватися на сварку, спробуйте закінчити її та відновити, коли ви обоє зможете спокійно спілкуватися.

Досліджуйте свої інтереси

Займіться тим, що Вам подобається. Можливо, Ви хотіли зайнятися музикою чи живописом – запишіться на курси, приділяйте час своїм хобі, проявляйте активність та знайомтеся з новими людьми.

Illustration
Illustration

Думайте позитивно

Це може бути непросто, але важливо рухатися вперед, шукати нові заняття та коло спілкування — все це полегшить цей період життя. Будьте гнучкими.

Життя повернеться до норми

...Ось тільки нова «норма» може виглядати інакше, ніж раніше.
І це також нормально.

Illustration
Image placeholder

Як говорити із дітьми?Поради психолога після розлучення

    Заспокоюйте та слухайтеПереконайтеся, що діти знають, що розлучення – не їхня провина. Слухайте їх і допомагайте їм упоратися із занепокоєнням. Будьте м'якими, але відповідайте на запитання прямо.

    Підтримуйте звичний спосіб життя
    Намагайтеся дотримуватися звичного для дітей порядку дня.

    Погодьте правила та заборони з колишнім партнером
    Тепер, коли діти можуть бути з обома батьками окремо, постарайтеся домовитися заздалегідь щодо часу сну, правил дисципліни та покарань.

    Дайте дітям зрозуміти, що вони можуть покластися на Вас
    Виконуйте свої обіцянки. І не варто надто сильно їх посвячувати у свої переживання щодо розлучення.

    Не залучайте їх до конфлікту
    Не слід сперечатися чи погано відгукуватися про другого з батьків при дітях. Не використовуйте їх, щоб шпигувати або передавати повідомлення, не змушуйте їх приймати чиюсь сторону.

Поради психолога після розлучення допомагають, якщо Ви готові їм слідувати. Якщо Вам щось заважає це робити, варто спробувати розібратися в причинах разом з фахівцем.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with