Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Які психологічні проблеми провокує імміграція? І чим у цій ситуації може допомогти психолог для іммігрантів? На ці та інші питання я відповім у цій статті.
Якщо Вам за бажанням чи за потребою довелося виїхати закордон, Ви могли відчути, що імміграція, з одного боку, пропонує багато можливостей для пізнання та розвитку, а з іншого – може викликати серйозні труднощі та дискомфорт.
Самотність
Дезадаптація
Криза ідентичності
Брак сил
Тривога
Депресія
"Медовий місяць"
Це період, коли ми дивимося на нову країну через рожеві окуляри. Вона сприймається як ідеальна, а наше майбутнє в ній — як райдужне.
Культурний шок
Ми раптом розуміємо, що ця країна не тільки не ідеальна, а й багато в чому нам не підходить. І люди якісь незрозумілі, і мова важка, і нормальної їжі немає. На цьому етапі багато іммігрантів переживають кризу та потребують допомоги.
Адаптація
Якщо людина зуміла подолати попередні етапи, їй стає комфортно в новій країні і вона може застосовувати нові навички для подальшого розвитку.
Які можливості пропонує імміграція у психологічному плані?
Придбання нових навичок та більшої свободи завжди пов’язане з подоланням перешкод та вирішенням нових завдань. Так само і з імміграцією, в нагороду за подолання труднощів Ви отримаєте більше внутрішньої свободи, чіткіше розуміння свого «Я» та своїх бажань, а також більш розвинуті здібності до творчості та адаптивності.
Дослідження показали, що люди, які мають досвід життя за кордоном, мають кращу здатність адаптуватися до нових умов, більш чітке розуміння своїх бажань та більш розвинені творчі здібності.
Найчастіше труднощі, що супроводжують імміграцію, цілком можна перебороти самостійно. Насамперед для цього потрібне терпіння та віра в себе.
Але іноді буває важко впоратися самотужки. У цьому немає Вашої вини чи проблеми. Кожен процес імміграції індивідуальний та висуває до нас різні вимоги. У деяких випадках адаптуватися простіше, а в інших – дуже складно. Крім того, ми переїжджаємо в різному стані та становищі — з грішми чи без, з сім’єю чи без, з досвідом чи без нього. Тому в когось процес адаптації в новій країні пройде як по маслу, а в когось – перетвориться на один із найважчих досвідів усього життя.
Якщо вам важко в імміграції і ви відчуваєте, що не справляєтеся, не соромтеся звертатися за допомогою. Нам усім потрібна підтримка, і в таких випадках може допомогти психолог для іммігрантів.
Про автора
Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, спеціаліст з роботи з самооцінкою.