moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

moc.liamg%40ysp.aksvobuhkar

Не вмію спілкуватися з людьми: що робити? Рекомендації психолога Христини Рахубовської

Спілкування - навичка, яку буває складно освоїти. І складнощі з комунікацією можуть стати справжньою проблемою, адже і вдома, і на роботі, і на відпочинку трапляються зустрічі з іншими людьми, з одними з яких потрібно, а з іншими хочеться спілкуватися. "Я не вмію спілкуватися з людьми - що робити?" Це питання часто виникає у людей з комунікативними проблемами. І якщо бажання спілкуватися є, то розібратися з проблемою цілком реально.

В цій статті:
1. Що робити, якщо не вмієш спілкуватися?
2. Я не вмію спілкуватися з людьми – що робити, щоб навчитися? 

Що робити, якщо не вмієш спілкуватися? 

Проблеми зі спілкуванням можуть бути наслідком різних причин. Вони можуть критися як у складнощах з висловленням власних думок, так і бути пов’язаними з невмінням чути співрозмовника або сором’язливістю. Що робити, якщо не вмієте спілкуватися з людьми? Спробуйте змінити свою поведінку в процесі комунікації:

Image placeholder

    Навчіться слухати співрозмовника.
    Багато хто з нас вважає за краще говорити, а не слухати. І це зрозуміло, адже кожній людині хочеться висловити свою думку. Навчіться слухати співрозмовника, ставити запитання про те, що вам кажуть. Залучення до діалогу сприяє розкриттю кожного зі співрозмовників, що робить розмову цікавою.

    Навчіться підтримувати та бути поруч у різних ситуаціях.
    Людям потрібні друзі, які поряд не лише в радості, а й у складні моменти життя. Залишайтеся другом навіть тоді, коли не погоджуєтесь з партнером, не намагайтеся засуджувати або доводити свою правоту, не приймаючи думки іншої людини. Будьте поруч і покажіть, що кожна людина має право на власну думку.

    Не давайте зайвих порад тоді, коли про них не просять.
    Радити і рекомендувати варто лише тоді, коли вас про це просять. Висловлюючи свою думку, коли це не потрібно, ви показуєте себе не з кращого боку – з такою людиною рідко хтось хоче спілкуватися. Дуже часто від співрозмовника потрібна просто підтримка. Якщо ви щиро хочете допомогти, запитайте людину, чи потрібна їй ваша порада.

    Контролюйте мову тіла та міміку.
    Часто жести говорять про людину більше, ніж слова. Невдоволений вираз обличчя не викличе у співрозмовника бажання спілкуватися.

    Будьте щирими.
    Не варто приховувати справжні почуття під масками. Якщо ви засмучені – скажіть про це. Навчіться визначати свої почуття та працювати з ними. Немає нічого поганого в тому, щоб сказати: "Я не налаштований зараз говорити про це". Спілкуйтесь чесно – лестощі та брехню ніхто не любить і навряд чи вони допоможуть налагодити спілкування з іншими людьми.

Не варто шукати причини проблеми лише у собі. Спілкування – це завжди діалог. Думка та слова іншої людини не менш важливі, ніж ваші власні. Якщо у вас не складається спілкування з співрозмовником, можливо. проблема криється не у вас.

Я не вмію спілкуватися з людьми – що робити, аби навчитися? 

Illustration


Якщо вам важко розпочати діалог або підтримувати його, спробуйте спілкуватися з важливими для вас людьми в інших форматах.
Сучасні технології відкривають перед “мовчунами” величезні можливості – соціальні мережі та різні месенджери допоможуть розпочати спілкування без ситуації “віч-на-віч”. Після того, як налагоджений дистанційний діалог, перейти з віртуального світу в реальний набагато простіше.
Навчитися спілкуватися може кожна людина, тому не варто ставити хрест на спілкуванні. Якщо розібратися у проблемі самостійно не виходить – зверніться за допомогою до психолога. Робота з фахівцем допоможе знайти причини складнощів і позбутися їх.

Illustration

Про автора

Христина Рахубовська, магістр клінічної психології(КНУ ім. Тараса Шевченка). Практикуючий психолог-психоаналітикз 10-річним досвідом, фахівець із роботи з самооцінкою.

Зв'яжіться зі мною

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with